Ansök
Om oss

Ha ett riktigt skönt jullov!

Vi på Kunskapsskolan önskar er alla en avkopplande ledighet.

Var rädda om varandra så hörs och ses vi i januari 2023 igen.
Varma hälsningar från alla oss på Kunskapsskolan!

Vi vet att elever lär i olika takt. Därför utgår vår pedagogik från varje individ. Hos oss får du en trygg skola där alla blir sedda och utmanade. Vår pedagogiska modell består av flera olika byggstenar. Tillsammans formar de en helhet för att kunna hjälpa varje elev på bästa sätt. Vi tror att det är en kombination av goda ämneskunskaper och ett antal väl utvecklade förmågor som är nyckeln till framgång. Med en individanpassad utbildning hjälper vi dig att ta till dig kunskap och utvecklas utifrån dina förutsättningar.

© Kunskapsskolan i Sverige AB 2018

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.