Ansök
Om oss

Charlotta Jakobsson

Lärare Idrott och hälsa, Spanska
charlotta.jakobsson@kunskapsskolan.se

Jag är handledare samt undervisar i spanska i alla årskurser och är även utbildad lärare i idrott och hälsa. Att få följa och stötta eleverna i deras utveckling är en ynnest och gör läraryrket till ett roligt och inspirerande arbete. Här på Kunskapsskolan trivs jag framför allt med det arbetsklimatet och den goda stämning som vi har på skolan. Jag började här år 2013 och har tidigare arbetat på både grundskola och gymnasiet. Jag är uppvuxen i Bollnäs och spenderar större delen av sommaren vid Ljusnan i Hälsingland. Andra intressen är att umgås med min familj, träna, åka skidor, träffar vänner, resa mm.

© Kunskapsskolan i Sverige AB 2018

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.