Ansök
Om oss

Jessica Krantz

Lärare Franska, Tyska
jessica.krantz@kunskapsskolan.se

Jag är språklärare och från Åland. Jag har arbetat som lärare sedan 2005. På Kunskapsskolan har jag jobbat sedan hösten 2013. Jag är utbildad lärare i franska, tyska och spanska och kommer detta läsår att undervisa i tyska och franska.

Kunskapsskolans koncept och arbetssätt intresserar mig eftersom det finns stora möjligheter för eleverna att utmanas och utveckla sina färdigheter i sin egen takt. När jag inte arbetar sysslar jag gärna med någon idrott eller tillbringar mycket tid med vänner och familj. Sommartid åker jag ofta till vårt sommarställe på Åland och när det börjar bli lite kallare åker jag gärna till Costa del Sol i Spanien.

© Kunskapsskolan i Sverige AB 2018

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.