Ansök
Om oss

Ulrika Wallmark

Jag är född och uppvuxen i Kiruna men flyttade redan 1994 till Uppsala för att studera till lärare. Efter att jag hade tagit min lärarexamen 1998 flyttade jag tillbaka till Kiruna och arbetade där som lärare i 3 år. 2001 gick flyttlasset till Knivsta, där jag bor ännu idag tillsammans med min man och våra två döttrar. Jag har arbetat på ett par skolor i Knivsta kommun innan jag började här hösten 2016. Jag tilltalas av arbetssättet här på Kunskapsskolan och trivs med att bygga relationer med eleverna och följa och stötta dem i deras utveckling. På fritiden tycker jag om att umgås med familj och vänner, resa, baka och träna.

© Kunskapsskolan i Sverige AB 2018

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.